Alduin (Požírač Světa): Alduin je skandinávská obměna Akatoshe a pouze povrchně se podobá svému protějšku v Osmi Božstvích. Například Alduinův přívlastek, 'Požírač Světa', pochází z mýtů zobrazujících jej jako strašnou, pustošící ohnivou bouři jež zničila předešlý svět aby mohl vzniknout tento. Nordi proto vidí tohoto boha času jako stvořitele a zároveň posla apokalypsy. Není hlavním nordickým vůdcem Panteonu (ve skutečnosti Panteon nemá žádného vůdce,viz níže) ale je dobrý, ačkoli i ponurý a děsivý.

Jhunal (Runový bůh): Nordický bůh neprodyšného pořádku. Když vypadl z přízně se zbytkem tohoto panteonu, stal se Julianem z Osmi božství. Chybí v moderní Skyrimské mytologii.

Shor (Bůh Podsvětí): Nordická verze Lorkhana, jenž sympatizuje s lidmi poté co stvořil svět. Cizí bohové (např. Efští) se spikli proti němu a přivodili jeho porážku, zatracujíc jej do podsvětí. Atmoranské mýty jej zobrazují jako krvežíznivého krále válečníka jenž vede Nordy k vítězství nad jejich Aldmerskými utiskovateli. Před svou zkázou byl Shor hlavní bůh. Někdy též nazývaný Dětský Bůh (viz Orkey ).

Ysmir (Drak Severu): Nordický aspekt Talose. Odolal síle Šedovousových hlasů tak dlouho, aby slyšel jejich proroctví. Později na něj mnoho Nordů nemohlo pohlédnout aniž by viděli draka.

Herma-Mora (Lesní muž): Starověký Atmoranský démon, jenž kdysi téměř svedl Nordy aby se stali Aldmery. Nejvíce Ysgrimnoorských mýtů je o únicích před nástrahami starého Herma-Mory. Též nazývaný Démon znalostí, je nejasně spřízněný s původem kultu Morag Tong ale pouze je-li to spojeno s jeho sestrou, Mephalou. Mezi jeho nepřátele patři Ebonarm a Vaermina. Jeho předklání je v den „první setba“. DEADRA (více viz. Kniha Deader)
(První setba - 7. První setba (7. březen)
Každým rokem lidé Tamrielu slaví První setbu symbolickým setím semen pro podzimní žně. Je to festival čerstvých začátků, jak pro setbu, tak pro muže a ženy ze slavícího města. Sousedé urovnají jejich spory, jsou vydány rozsudky, zbavuje se zlozvyků, léčí se nemoci. Léčitelé v chrámech provozují po celý den bezplatnou nemocnici, aby vyléčili lidi z otrav, různých nemocí, paralýz a dalších špatností, které se v Tamrielu vyskytují.)

 
Mauloch (Horský Prďola): Skřetí bůh Velothijských hor.Mauloch dělal dlouho problémy dědicům krále Haralda. Utekl východně po jeho porážce v bitvě o Dračí Zeď 1E660 (čti roku 660 První Éry). Říká se že jeho hněv naplnil oblohu sirnatou nenávistí, později tomu říkali "rok zimy v létě".


Dibella (Bohyně krásy): Oblíbená bohyně Osmi božství. V Cyrodiilu ji uctívá téměř tucet různých kultů, některé zasvěcené ženám, některé 

umělcům a estétům, a jiné erotické inspiraci. Přitahuje také jedince, kteří mají rádi požitkářský životní styl. Aedra

Orkey (Dávný Permoník): Bůh vypůjčený od Nordů, jehož uctívání začalo snad během Aldmerské vlády v Atmoře. Nordi věří že kdysi žili tak dlouho jako elfové, do té doby než se objevil Orkey; díky pohanskému podvodu je přiměl k ujednání kterým je 'vázal počtem zim'. Kdysi, říkají legendy, Nordi měli díky Orkeyovu kouzlu život dlouhý jen šet let. Zjevil se Shor a neznámým způsobem odstranil prokletí, přenášejíc většinu z něj na sousední Skřety.


Tsun: Zaniklý nordický bůh soudů proti nepřízni osudu. Zemřel při obraně Shora před cizími bohy.


Mara (Bohyně Lásky): Téměř univerzální bohyně. Původně v mytických časech byla bohyně plodnosti. V Skyrimu je Mara služka Kyne. V Říši je Bohyní Matkou. Někdy je spojována s Nirem 'Anuada', ženským principem kosmu který zrodil stvoření světa. V závislosti na náboženství, je buď manželkou Akatoshe nebo Lorkhana, nebo konkubína obou.Aedra.
 
Stuhn (Bůh Výkupného): Nordický předchůdce Stendarra, bratr Tsuna. Ochránce zemanů Shoru, Stuhn byl božský válečník který bojoval proti Aldmerskému panteonu. Ukázal lidem jak brát válečné zajatce a výhody z toho plynoucí.


Kyne (Polibek na Konec): Nordická bohyně Bouře. Vdova po Shorovi a laskavá bohyně válečníků. Je často nazývána Matkou Lidí. Její dcery učily první Nordy používat thu'um, neboli Hlas Bouře.

 


Vytvořte si webové stránky zdarma! Webnode